Rubriky
Kontiki

Jak vybrat tu správnou matraci pro spánek jako ve snu: Naše tipy!

Než začnete hledat tu správnou matraci, měli byste vědět, jaká je vaše ideální tvrdost. To je klíčovým faktorem při výběru, a proto se nesnažte obejít bez testování. Nejsnazší cesta je do obchodu s postelemi nebo matracemi, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet různé typy matrací. U stupnice tvrdosti se pohybuje od 1 (velmi měkké) do 10 (velmi tvrdé). Pokud spíte na boku, doporučujeme volit 5-7; pokud na zádech, 4-6; pokud na břiše, 6-8.

Když už budete mít jasno o tom, jakou tvrdost chcete pro svou postel, je dalším rozhodujícím faktorem nosnost. Tato specifikace naznačuje množství tlaku potřebného k tomu, aby se materiály uvnitř matrace správně poskládaly. Často se dělí do tzv. hmotnostních skupin – lehké (do 70 kg), středně těžké (71-100 kg) a těžké (101 kg a výše). Konečně se podívejme na materiály. Nejlepším a nejpohodlnějším typem jsou matrace s paměťovou pěnovou jádrem nebo latexem. Dají vašemu tělu potřebnou podporu a perfektně se přizpůsobí vašim tvarům i poloze. Také šetří teplo a mají schopnost rychle reagovat na vaše pohyby.

Kdykoli je nutno udělat velký nákup, doporučujeme poradit se s odborníky. Zeptejte se prodavače obchodu s matracemi nebo postelemi – určitě vám poradí ohledně úrovně tvrdosti i nosnosti potenciálního modelu. A samozřejmě zvažte i možnost zkusit si produkt nepředem – např. u následujícího prodejce lze ovlivnit tvrdost ve speciálním showroomu nebo testovat produkt doma po dobu 30 dní bez pokuty za vrácený tovar. Nakonec neošidte ani vlastnosti certifikovaných eko-matrací – jsou bezpečné pro alergiky i lidi trpící astmatem a často obsahují i antialergické materiály ve svém složení.

Vybrat tu správnou matraci pro spánek jako ve snu není snadné, ale doufejme, že tyto tipy vás provedou celým procesem bez problému!

Jak vybrat tu správnou matraci pro spánek jako ve snu: Naše tipy!