Rubriky
Kontiki

Moderní interiér ve skandinávském stylu, který dýchá teplem domova

V severském stylu se jednoduše zařizuje interiér, který je pohodlný a útulný. Nezáleží na tom, zda máte malý nebo velký prostor – ve skandinávském stylu stačí jen pár prvků, abyste dali vzniknout krásnému a harmonickému interiéru. Klíčem k úspěchu je volba správných materiálů a textilií, které budou ladit s vaším obecným designem. V severském stylu jsou oblíbené především bukové prvky, jednobarevné tapety v pastelových barvách a kvalitní textilie.

Textilie jsou zvlášť důležité pro to, abyste do svého interiéru vnesli nadčasovost. Módní trendy mohou rychle pominout, ale kvalitní látky vydrží navěky. Pokud chcete dosáhnout skutečně autentického severského stylu, dbejte na to, abyste si pořizovali povlečení a polštářky ve stejné barvě nebo s tak podobnými motivy. Tento styl je také charakteristický pro využití kožených prvků například potahy sedací soupravy nebo rohože do oblasti za televizi či pokojovou židli.

Aby byla atmosféra domova skutečně cítit, nesmíme opomenout ani osvětlení. Světlo hraje mezi severskými interiéry velmi důležitou roli. Za účelem dosahování pohodlnosti doporučujeme investovat do osvětlení s regulací jasu a teploty bílé barvy. Kombinace moderního designu s teplými odstíny světla dokonale napodobuje pocit domova.

Severský styl je tady s námi už delší dobu a i nadále se mu daří držet krok s moderností – proto ho mnozí milujeme! Jeho nadčasovost spočívá ve velice minimalistickém designu bez zbytečnosti a tohoto stylu se lze úspěšně držet i pokud jde o dekorace. Pohodlnost domova navodila snadno neutrálně zbarvenou paletu barev zejména běloby a fialový, doplněnou o pozlacený či stříbrný lesklý vzhled. Teplo domova skandinávsky laděného interiéru se snadno dociluje umisťováním luceren na okenní parapety či nosné trámy u stropu.

Moderní interiér ve skandinávském stylu, který dýchá teplem domova